mpk22
 
   
banner buro
 
   
Wiki ban
 
   
YMP fullsize distr
 
   
logo openeurope
 
   
peremishcheni
 
   
karta potreb
 
   

Корисні посилання  

president-ukr
vru-ukr
Міністерство юстиції України
logo minjust vin
   

pro bono

   

leg netw ban

   

online hause just

   

На сайті 29 гостей та відсутні користувачі

   

Як безоплатно отримати земельну ділянку

Деталі

zem

До центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги досить часто звертаються громадяни, які бажають отримати від держави земельну ділянку безоплатно, проте не знають куди звертатися і як оформити відповідну процедуру по закону. Саме тому фахівці Томашпільського місцевого центру Альвіна Пилипчук та Таїса Мельник підготували консультацію з цього питання.

Відповідно до положень статті 121 Земельного кодексу України кожен громадянин України має право на безоплатне отримання земельної ділянки з земель державної або комунальної власності. Для отримання земельної ділянки необхідно звернутися із заявою:

  • до сільської, селищної чи міської ради якщо питання стосується земель комунальної власності відповідних територіальних громад;
  • якщо ідеться про землі державної власності для ведення садівництва або особистого селянського господарства, які розташовані за межами населених пунктів, потрібно звернутися до Головного Управління Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в області;
  • в інших випадках при наданні земельних ділянок – до районних та обласних державних адміністрації.

При зверненні до відповідної установи необхідно надати:

  • викопіювання з кадастрового плану, де буде відзначено місце розташування земельної ділянки;
  • особисті документи, що посвідчують особу: паспорт та ідентифікаційний код.

По відповідному зверненню протягом місяця уповноважений орган повинен прийняти рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки відповідним органом влади.

Після отримання дозволу необхідно замовити в землевпорядній організації (Держгеокадастр) виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Землевпорядна організація зобов'язана виконати геодезичні роботи і розробити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки  із позначенням межових знаків.

Земельний кодекс України передбачає погодження меж земельної ділянки з власниками і користувачами суміжних ділянок при проведенні кадастрових зйомок. Проект відведення земельної ділянки підлягає погодженню компетентними органами відповідно до статті 186-1 Земельного кодексу України.

Після оформлення проекту земельної ділянки необхідно звернутися до державного кадастрового реєстратора в територіальний (районний, міський) орган Держгеокадастру з заявою про державну реєстрацію земельної ділянки. При наданні документів, необхідних для оформлення, державний кадастровий реєстратор реєструє земельну ділянку в Державному земельному кадастрі і видає Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку із зазначенням у ньому кадастрового номера.

Із цим Витягом та погодженим проектом необхідно звернутися до органу, уповноваженого розпоряджатися земельною ділянкою з проханням прийняти рішення про затвердження проекту і звернутися за місцем знаходження земельної ділянки із заявою про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку.

Після здійснення державної реєстрації права власності  на земельну ділянку територіальна громада повинна прийняти рішення сесією ради про безоплатну передачу земельної ділянки у власність громадянина. Відповідне рішення необхідно подати до реєстраційної служби.pokrokowa

Томашпільский місцевий центр з надання БВПД знаходиться за адресою: смт Томашпіль, площа Тараса Шевченка, 6, тел.: (04348) 2-11-72. Єдиний всеукраїнський телефонний номер 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).

 


banner facebook 330x106

   

fla2018

   

logo cs

   
   
   

digest banner

   
   

DNA 219x116

   

infografika

   

advocats

   
© 2014 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua