mpk22
 
   
banner buro
 
   
Wiki ban
 
   
YMP fullsize distr
 
   
logo openeurope
 
   
peremishcheni
 
   
karta potreb
 
   

Корисні посилання  

president-ukr
vru-ukr
Міністерство юстиції України
logo minjust vin
   

pro bono

   

leg netw ban

   

online hause just

   

Архів новин  

   

На сайті 22 гостей та відсутні користувачі

   

Студентам аграрного університету розповідали про порядок звернення до Європейського суду з прав людини

Деталі

13 12 2018 1

Фаховість майбутніх правників та їх всебічний розвиток є пріоритетним для держави, саме тому отримання практичного досвіду від практикуючих юристів є актуальним для студентів.

Людина є найвищою цінністю для кожної демократичної країни, Україна в цьому плані не виняток. Саме тому в рамках тижня права фахівцями Регіонального центру спільно з представником Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області провели лекцію для студентів аграрного університету з питань порядку звернення до Європейського суду з прав людини та загальних аспектів його діяльності, з використанням презентаційних матеріалів.

Європейський суд з прав людини  – одна з інституцій Ради Європи, створена 21 січня 1959 року для контролю за дотриманням прав і свобод людини та громадянина, закріплених в Європейській конвенції з прав людини, ратифікованої 1953 року. Розташований у Страсбурзі (Франція).

На конференції Віденського саміту глав держав і урядів держав-членів Ради Європи у жовтні 1993 року було ухвалене рішення про створення нового Європейського суду з прав людини, який замінить колишню двоступеневу систему захисту прав та свобод. Реформований Суд як орган Ради Європи почав свою роботу 1 листопада 1998 року.

До Єропейського Суду Ви можете звернутися із заявою, якщо вважаєте, що Ви особисто і безпосередньо стали потерпілим від порушення прав і свобод гарантій, зазначених у Конвенції або в Протоколах до неї. Заява має стосуватись лише порушень, допущених однією з держав, на які поширюється дія Конвенції. Конвенція захищає зокрема такі права:

  • право на життя;
  • право на справедливий судовий при розгляді справ, пов’язаних із цивільною та кримінальною проблематикою;
  • право на повагу до приватного і сімейного життя;
  • право на свободу вираження поглядів; 
  • право на свободу думки, совісті та віросповідання;
  • право на ефективний засіб правового захисту;
  • право на мирне володіння своїм майном тощо.

Конвенція забороняє, зокрема: катування, нелюдське чи принизливе для людської гідності поводження або покарання; свавільне та неправомірне позбавлення волі; дискримінацію у користуванні правами та свободами, викладеними у Конвенції; вислання державою своїх громадян чи заборону їм повернутися на її територію; смертну кару.

Студентам Вінницького національного аграрного університету було надано інформацію про діяльність  системи безоплатної правової допомоги та наведені найкращі практики в сфері захисту прав громадян. Під час проведення лекції  заступник директора Регіонального центру БВПД у Вінницькій області Дар’я Божнюк ознайомила молодь з роботою центру з надання безоплатної правової допомоги та звернула особливу  увагу на права громадян у разі затримання працівниками поліції, а також надала ґрунтовні відповіді на запитання майбутніх правників.13 12 2018 2

Нагадуємо, Регіональний центр з надання БВПД у Вінницькій області знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. Пирогова, 82. Адреси розташування центрів надання безоплатної вторинної правової допомоги по Україні, можна переглянути тут. Єдиний всеукраїнський телефонний номер 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів). 


banner facebook 330x106

   

fla2018

   

logo cs

   
   
   

digest banner

   
   

1pracia

   

DNA 219x116

   

infografika

   

advocats

   
© 2014 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua