mpk22
 
   
banner buro
 
   
Wiki ban
 
   
YMP fullsize distr
 
   
logo openeurope
 
   
peremishcheni
 
   
karta potreb
 
   

Корисні посилання  

president-ukr
vru-ukr
Міністерство юстиції України
logo minjust vin
   

pro bono

   

leg netw ban

   

online hause just

   

На сайті 54 гостей та відсутні користувачі

   

Майже 40 тисяч гривень – розмір стягнутої моральної та матеріальної шкоди за викрадення корови

Деталі

Vinnytsya Voroncova

Пані Олена живе у селі з малолітніми дітьми, а її чоловік перебуває на заробітках за кордоном. Корова для них була чи не єдиним джерелом нормального існування. Однак, вночі хтось потруїв її собак та викрав корову. Адвокат, що надає безоплатну правову допомогу допомогла родині стягнути 40 тисяч гривень з крадіїв.

Коли злочинців знайшли, пані Олена знала, що має право на відшкодування завданої шкоди. Тому звернулася за правової допомогою до Вінницького місцевого центру з надання БВПД, де їй було призначено безкоштовного адвоката – Ольгу Воронцову.

Адвокат вияснила всі обставини справи та склала позовну заяву про стягнення матеріальної та моральної шкоди, яка була заподіяна вчиненим злочином.

Під час розслідування крадіжки слідчим було призначено судово-товарознавчу експертизу, яка встановила, що вартість живої ваги великої рогатої худоби (3-річної корови з вагою 400 кг.) становить 8600 грн.

Адвокат Ольга Воронцова не погодилась з таким висновком експертизи та додала до позовної заяви звіт про оцінку майна (корови породи «Українська чорно-ряба молочна»), згідно якого найбільш ймовірна ринкова вартість майна корови даної породи становить 15413 грн.

У судовому засіданні експерт пояснила, що нею визначалась вартість м'яса, а не корови як об'єкта господарювання. Крім того, вона пояснила, що вартість корови значно вища, ніж вартість живої ваги. В зв'язку з вищезазначеним виникла необхідність у призначенні іншої товарознавчої експертизи. Відповідно до нового висновку експертизи вартість корови становить 12981 грн.

Крім цього, після крадіжки пані Олена та діти пережили стрес. Так, як на господарстві вона одна з малолітніми дітьми, вказана подія викликала в неї особисто сильні душевні страждання та порушення сну. А в дітей виникла постійна тривога, що злочинці можуть знову проникнути до їхнього домоволодіння. А тому, пані Олені було заподіяно разом з матеріальною ще й моральної шкоду, яку вона оцінює в розмірі 25000 грн. Адвокат у суді довела, що такий моральний стан сім’ї є наслідком вчиненого щодо них злочину.

Таким чином, у результаті ґрунтовної підготовки та якісної роботи адвоката, суд повністю задовольнив цивільний позов пані Олени та постановив   стягнути з обвинувачених 12981 грн. в рахунок відшкодування матеріальної шкоди та 25000 в рахунок відшкодування моральної шкоди.

Довідково.

Обґрунтування правової позиці:

  1. Кримінальний процесуальний кодекс України.
  2. Цивільний кодекс України.
  3. Постанова Пленуму Верховного Суду України №6 від 27.03.1992 року “Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди”.

Нагадуємо, що Вінницький місцевий центр з надання БВПД розташований за адресою: м. Вінниця, вул. Порика 29, тел. (0432) 56-01-80.

Єдиний всеукраїнський телефонний номер 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).


banner facebook 330x106

   

fla2018

   

logo cs

   
   
   

digest banner

   
   

DNA 219x116

   

infografika

   

advocats

   
© 2014 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua