mpk22
 
   
banner buro
 
   
Wiki ban
 
   
YMP fullsize distr
 
   
logo openeurope
 
   
peremishcheni
 
   
karta potreb
 
   

Корисні посилання  

president-ukr
vru-ukr
Міністерство юстиції України
logo minjust vin
   

pro bono

   

leg netw ban

   

online hause just

   

На сайті 28 гостей та відсутні користувачі

   

Фахівчиня БПД захистила дівчину від примусової госпіталізації до психлікарні

Деталі

Vinnytsya Savro

Минулої п'ятниці до Вінницького місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги звернулась громадянка Олена. за наданням правової допомоги та представництва її інтересів у судовому засіданні по заяві КЗ “ВОВЛ ім. акад. О.І. Ющенко” про госпіталізацію на лікування громадянки Олена в примусовому порядку без її згоди.

Історія громадянки Олени проста — дівчина самодостатня, з вищою освітою, має улюблену роботу, власне житло, намагається влаштувати особисте життя, але... В її життя постійно втручаються батьки, які намагаються контролювати її. В громадянки Олени були певні особисті життєві проблеми, як і у будь якої молодої дівчини. Вона постійно чинить опір батькам щодо їх втручання в її особисте життя. На цьому ґрунті часто виникають сварки. Батьки вважають доньку тяжко хворою, небезпечною як для оточуючих, так і для самої себе. Так напередодні між батьками громадянки Олени та останньою виникла сварка, внаслідок якої батьки за допомогою карети швидкої допомоги та патрульної поліції доставили останню в лікарню з метою госпіталізації. Проте громадянка Олена не вважає, що потребує примусового лікування.

Згідно чинного законодавства, а саме статті 14 Закону України “Про психіатричну допомогу” підставами для примусової госпіталізації є:
1) якщо особа  представляє небезпеку для самої себе чи оточуючих; 
2) не спроможна самостійно задовольняти свої основні життєві потреби на рівні, який забезпечує її життєдіяльність.

Представництво інтересів громадянки Олена в судовому засіданні здійснювала головний спеціаліст відділу представництва Вінницького місцевого центру Савро Анна. В судовому засіданні було успішно відстояні інтереси громадянки Олени, з'ясовано та доведено, що вона не представляє загрози як для себе так і для оточуючих, проживає одна, нещодавно звільнилась з роботи, так як намагається знайти більш перспективну, з матеріальної сторони — сама забезпечує себе, навіть матеріально допомагає батькам.

За рішенням суду у задоволенні заяви психіатричної лікарні про примусову госпіталізацію особи без її згоди, було відмовлено. Того ж дня громадянка Олена повернулась додому.

Якщо у Вас виникають запитання правового характеру, запрошуємо звернутися до Вінницького місцевого центру з надання БВПД знаходиться за адресою: м.Вінниця,  вул. Порика, 29, тел.: (0432) 56-01-80. Єдиний всеукраїнський телефонний номер 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів). 


banner facebook 330x106

   

fla2018

   

logo cs

   
   
   

digest banner

   
   

DNA 219x116

   

infografika

   

advocats

   
© 2014 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua