mpk22
 
   
banner buro
 
   
Wiki ban
 
   
YMP fullsize distr
 
   
logo openeurope
 
   
peremishcheni
 
   
karta potreb
 
   

Корисні посилання  

president-ukr
vru-ukr
Міністерство юстиції України
logo minjust vin
   

pro bono

   

leg netw ban

   

online hause just

   

На сайті 23 гостей та відсутні користувачі

   

Адвокат відстояв законну пенсію вінничанина

Деталі

огородник олег

Пенсіонеру МВС відмовилися зробити перерахунок пенсії, пояснюючи це відсутністю коштів у бюджеті. Щоб захистити свої права й таки отримати чесно запрацьоване пенсійне забезпечення, чоловік звернувся за правовою допомогою до Вінницького місцевого центру.

Юристи вислухали історію вінничанина й порадили звернутися до суду. Для цього йому призначили безкоштовного адвоката Олега Огородника, який і представляв інтереси пенсіонера у суді.

Олег Огородник вивчив матеріали справи і встанови, що в 2015 році постановою Кабінету Міністрів України №988 підвищили грошове забезпечення поліцейських. Відповідно до цієї постанови, чоловік мав право на перерахунок пенсії, а тому у жовтні 2017 року подав відповідну заяву до Головного Управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, проте йому відмовили у перерахунку.

Коли настав день суду, адвокат чітко та обґрунтовано довів правоту пенсіонера, адже в Законі України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» говориться, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення і відповідно до 51 статті цього Закону позивач має право на перерахунок пенсії з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

Також, Олег Огородник звернувся до практики Європейського суду з прав людини, зокрема до рішення від у справі «Кечко проти України», де зазначено, що органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань. Оскільки таке право декларовано державною, то держава зобов’язана своєчасно та повністю здійснити виплати. Конституційний Суд України також неодноразово висловлював правову позицію про те, що не можна ставити гарантовані законом виплати чи пільги в залежність від видатків бюджету.

Розглянувши позов, суд задовольнив вимоги пенсіонера. 28 березня 2018 року Вінницький окружний адміністративний суд визнав протиправною бездіяльність щодо не проведення перерахунку, невиплати пенсії вінничанину та зобов'язав Головне Управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії.

Довідково.

Обґрунтування правової позиції адвоката:

  1. Постанова Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».
  2. Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей».
  3. Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
  4. Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Кечко проти України» від 08.11.2005.
  5. Рішення Конституційного Суду України від 20.03.2002 №5-рп/2002, від 17.03.2004 №7-рп/2004, від 09.07.2007 №6-рп/2007.

Нагадуємо, що Вінницький місцевий центр з надання БВПД розташований за адресою: м. Вінниця, вул. Порика 29, тел. (0432) 56-01-80.

Єдиний всеукраїнський телефонний номер 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).

 


banner facebook 330x106

   

fla2018

   

logo cs

   

konkurs adv baner

   
   
   

digest banner

   

vacantion

   
   

DNA 219x116

   

infografika

   

advocats

   
© 2014 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua