Визначення місця проживання дитини

Деталі

Vinnytsya Voitkova HolovenkoВизначення місця проживання дитини Сімейним кодексом України передбачено право батьків, як в шлюбі, так і після його розірвання, визначати з ким із них проживатиме дитина. Важливо зазначити, що дитині також надається право обирати з ким з батьків вона бажає проживати. Це право надається по досягненні нею 14-років. Проте, якщо до досягнення дитиною 10-років її думку не враховують, то при досягненні нею даного віку, батьки за спільною згодою визначають її місце проживання з обов’язковим урахуванням думки дитини. Саме в даному віці, на думку законодавця, дитина вже усвідомлює свою прив’язаність до одного з батьків, та може самостійно визначитися зі своїми бажаннями.

До Томашпільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася пані Ольга. Для представництва інтересів особи у Могилів - Подільському міськрайонному суді Вінницької області клієнтці був призначений державний адвокат Войткова-Головенко Юлія Василівна.

При час зустрічі з адвокатом пані Ольга повідомила, що у 2014 році між нею та її колишнім чоловіком-громадянином Іваном було розірвано шлюб. В шлюбі у них народився син, який після розірвання шлюбу залишився проживати з нею, проте до теперішнього часу вони з колишнім чоловіком не дійшли згоди щодо місця проживання дитини.

Пан Іван звернувся до суду із позовом про визначення місця проживання дитини разом з ним, мотивуючи це тим, що він піклується про дитину, платить аліменти, офіційно працевлаштований, а пані Ольга не має постійного доходу,  є інвалідом ІІ- групи і за станом здоров'я не може виховувати дитину. Син мешкає у квартирі, яка не облаштована усім необхідним для його розвитку та скаржиться йому на погане ставлення до нього зі сторони матері.

В судовому засіданні адвокат Войткова-Головенко Ю.В. наголосила що пані Ольга ніколи не чинила будь-яких перешкод в спілкуванні пана Івана з їх малолітнім сином, а навпаки прикладала всі зусилля для того щоб між батьком і сином були нормальні відносини. Адвокат також зазначила, що обвинувачення пана Івана відносно того, щодо неможливості за станом здоров'я її клієнткою займатися вихованням сина є необґрунтованими, а її захворювання ніяким чином не впливає на відношення до сина.

Адвокат повідомила, що відповідно до п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 12 червня 1998 року № 16 "Про застосування судами деяких норм Кодексу про шлюб та сім'ю України", вирішуючи спори між батьками, які проживають окремо (в тому числі в одній квартирі), про те, з ким із них і хто саме з дітей залишається, суд виходячи із рівності прав та обов'язків батька й матері щодо своїх дітей повинен постановити рішення, яке відповідало б інтересам неповнолітніх. При цьому суд враховує, хто з батьків виявляє більшу увагу до дітей і турботу про них, їхній вік і прихильність до кожного з батьків, особисті якості батьків, можливість створення належних умов для виховання, маючи на увазі, що перевага в матеріально-побутовому стані одного з батьків сама по собі не є вирішальною умовою для передачі йому дітей.

Також, відповідно до Декларації прав дитини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1959 року, проголошено, що дитина для повного і гармонійного розвитку її особистості потребує любові і розуміння. Вона повинна, коли це можливо, рости під опікою і відповідальністю своїх батьків і в усякому випадку в атмосфері любові і моральної та матеріальної забезпеченості; малолітня дитина не повинна, крім тих випадків, коли є виняткові обставини, бути розлучена зі своєю матір'ю.

Вирішуючи спір про визначення місця проживання дитини, суд врахував вказані вище докази наведені адвокатом Войтковою-Головенко Ю.В., які підтвердили, що пані Ольга забезпечує дитину належними умовами для її розвитку, зміст рішення виконавчого комітету Могилів-Подільської міської ради Вінницької області, яким визначено місце проживання малолітнього та з урахуванням положень Декларації про права дитини, ухвалив рішення про відмову в задоволенні позову.

Фахівчиня БПД захистила дівчину від примусової госпіталізації до психлікарні

Деталі

Vinnytsya Savro

Минулої п'ятниці до Вінницького місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги звернулась громадянка Олена. за наданням правової допомоги та представництва її інтересів у судовому засіданні по заяві КЗ “ВОВЛ ім. акад. О.І. Ющенко” про госпіталізацію на лікування громадянки Олена в примусовому порядку без її згоди.

Історія громадянки Олени проста — дівчина самодостатня, з вищою освітою, має улюблену роботу, власне житло, намагається влаштувати особисте життя, але... В її життя постійно втручаються батьки, які намагаються контролювати її. В громадянки Олени були певні особисті життєві проблеми, як і у будь якої молодої дівчини. Вона постійно чинить опір батькам щодо їх втручання в її особисте життя. На цьому ґрунті часто виникають сварки. Батьки вважають доньку тяжко хворою, небезпечною як для оточуючих, так і для самої себе. Так напередодні між батьками громадянки Олени та останньою виникла сварка, внаслідок якої батьки за допомогою карети швидкої допомоги та патрульної поліції доставили останню в лікарню з метою госпіталізації. Проте громадянка Олена не вважає, що потребує примусового лікування.

Згідно чинного законодавства, а саме статті 14 Закону України “Про психіатричну допомогу” підставами для примусової госпіталізації є: 1) якщо особа  представляє небезпеку для самої себе чи оточуючих 2) не спроможна самостійно задовольняти свої основні життєві потреби на рівні, який забезпечує її життєдіяльність.

Представництво інтересів громадянки Олена в судовому засіданні здійснювала головний спеціаліст відділу представництва Вінницького місцевого центру Савро Анна. В судовому засіданні було успішно відстояні інтереси громадянки Олени, з'ясовано та доведено, що вона не представляє загрози як для себе так і для оточуючих, проживає одна, нещодавно звільнилась з роботи, так як намагається знайти більш перспективну, з матеріальної сторони — сама забезпечує себе, навіть матеріально допомагає батькам.

За рішенням суду у задоволенні заяви психіатричної лікарні про примусову госпіталізацію особи без її згоди, було відмовлено. Того ж дня громадянка Олена повернулась додому.

Адвокат відстояв права учасника АТО на дострокову пенсію

Деталі

Vinnytsya Moliavchyk

Учасники бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та брали безпосередню участь в антитерористичній операції, мають право на дострокове призначення пенсії за віком як учасники бойових дій з часу звернення. Проте звернувшись до Липовецького об’єднаного управління Пенсійного Фонду України, пан Юрій отримав відмову у призначенні такої пенсії.

Для захисту своїх прав пан Юрій звернувся до Липовецького бюро правової допомоги. У розмові чоловік пояснив, що Липовецьке об’єднане управління ПФУ йому відмовило у достроковій пенсії, обґрунтовуючи відмову тим, що в чоловіка не вистачає страхового стажу, а особи, які були призвані під час мобілізації на військову службу на особливий період не відносяться до категорії осіб, які мають право на достроковий вихід на пенсію.

Для відстоювання інтересів у суді пану Юрію було призначено адвоката Олексія Молявчика, згідно з дорученням №140 від 02.03.2018року.

Адвокат подав заяву про збільшення позовних вимог до суду. У судовому засіданні адвокат повністю підтримав позивача і наголосив, що твердження відповідача по справі щодо відмови у зарахуванні проходження військової служби до пільгового стажу його клієнта не є законним.

Вінницький окружний адміністративний суд повністю завдовольнив адміністративний позов пана Юрія. Відмову Пенсійного фонду визнали протиправною та зобов’язали здійснити пільгове зарахування часу проходження військової служби в особливий період, виплатити пенсію за відповідний період її призначення.

Чоловік домігся поновлення виплати пенсії за віком

Деталі

femida prapor

 До системи безоплатної правової допомоги часто звертаються громадяни, які мають статус внутрішньо переміщеної особи. Актуальним питанням є поновлення виплати пенсії за віком. Саме з таким питанням звернувся чоловік до Томашпільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Для представництва його інтересів в Ямпільському районному суді Вінницької області призначили адвоката Валерія Семка.

Адвокат ретельно вивчив матеріали справи і з’ясував, що у вересні 2014 року його клієнту була призначена пенсія за віком на пільгових умовах у розмірі 2403 гривень 19 копійок з вересня 2014 року. Проте виплата пенсії не проводилася. У вересні цього ж року у зв'язку з подіями на сході України він був вимушений переселитися з м. Ясинувата Донецької області до села Томашпільського району Вінницької області.

У 2017 року чоловік отримав рішення Комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам при Томашпільській РДА та електронної пенсійної справи, що надійшла з Ясинуватського ОУПФ України. Чоловіку відновили пенсію з липня 2017 року, тобто із дати видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, а підставами для поновлення виплати пенсії з іншої дати - відсутні.

Під час слухання справи адвокат Валерій Семко зазначив, що відмова Ямпільського об'єднаного управління Пенсійного фонду Вінницької області у поновленні виплати пенсії клієнту з серпня 2014 є необґрунтованою, безпідставною і такою, що порушує його пенсійні права передбачені у ст.ст.24,46,47,64 Конституції України, ст.ст.47,49 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст.17 Закону України «Про пенсійне забезпечення», Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», а також позбавляє його права на отримання пенсії за період з 2014 року. Адвокат просив поновити клієнту строк для оскарження бездіяльності Ямпільського ОУПФ України щодо відновлення його клієнту виплати пенсії з 2014 року, визнати протиправною бездіяльність Ямпільського ОУПФ України щодо відмови у відновленні йому пенсії з 2014 року та зобов'язати Ямпільське ОУПФ України нарахувати та виплатити пенсію з 2014 року по 2017 рік.

Рішенням Ямпільського районного суду Вінницької області від 21 березня 2018 року позов клієнта був задоволений. Дій Ямпільського ОУПФ України визнанні. Строк для оскарження бездіяльності Ямпільського ОУПФ України щодо відновлення йому пенсії з 2014 року поновлений та зобов'язано даний фонд нарахувати та виплатити чоловіку пенсію з 06 серпня 2014 року по 19 липня 2017 року.

Адвокат допомогла жінці отримати обмежувальний припис на 3 місяці

Деталі

femida prapor

До Томашпільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  звернулася пані Марія для призначення адвоката за рахунок держави. Жінка хотіла захиститися від колишнього чоловіка, який систематично вчиняв сімейне насильство щодо неї та неповнолітньої дитини.

Для представлення інтересів жінки у суді Томашпільським місцевим центром було видано доручення адвокату Тетяні Глушковій. Під час зустрічі з клієнткою адвокат встановила, що пані Марія уже звернулася до Піщанського районного суду Вінницької області із заявою про видачу обмежувального припису і тепер необхідно представити її інтереси у суді.

Адвокат ретельно вивчила матеріали справи і з'ясувала, що пані Марія після розлучення  залишилась проживати у своєму власному будинку з колишнім чоловіком, який одно дня почав забирати спільно нажиті речі, щоб переїхати. Коли жінка повідомила йому що бажає в судовому порядку ділити побутові речі, колишній чоловік вдарив її декілька разів, від чого вона впала та отримала легкі тілесні ушкодження, відповідно до акту судово-медичного дослідження.

Під час слухання справи у суді адвокат зазначила, що її клієнтка є власником будинку, а колишній чоловік незаконно вторгається у її домогосподарство, та вчиняє щодо неї фізичне насильство. Відповідальність за вчинення таких дій передбачена  ч.1 ст.1, п.7, 8 ч.1 ст.1, ч.2, ч.3, ч.4 ст. 26 Закону України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”.

Рішенням Піщанського районного суду Вінницької області від 13 червня 2018 року заяву пані Марії про видачу обмежувального припису було задоволено та видано обмежувальний припис стосовно колишнього чоловіка. Наразі йому заборонено наближатися до місця проживання його колишньої дружини строком на 3 місяці.

   

fla2018

   

logo cs

   
   
   

digest banner

   
   

1pracia

   

DNA 219x116

   

infografika

   

advocats

   
© 2014 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua