mpk22
 
   
banner buro
 
   
banner tomorrow layers
 
   
YMP fullsize distr
 
   
   
logo openeurope
 
   
peremishcheni
 
   
karta potreb
 
   

Корисні посилання  

president-ukr
vru-ukr
Міністерство юстиції України
logo minjust vin
   

pravovyi prostir

   

online hause just

   

Архів новин  

Червень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
   

На сайті один гість та відсутні користувачі

   

Який штраф можна отримати розмовляючи по телефону за кермом? – консультує Регіональний центр з надання БВПД

Деталі

telefonСучасне життя важко уявити без такого пристрою, як мобільний телефон. Однак, водіям категорично забороняється користуватися засобами зв'язку, тримаючи їх у руці (за винятком водіїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними невідкладного службового завдання). Фахівці Регіонального центру розяснюють,  які штрафи чекаю на порушників, що розмовляють по телефону за кермом.

 

Уже давно доведено, що використання мобільного під час керування транспортним засобом призводить до неуважності, сприяє неправильному ввімкненню поворотних сигналів, заважає у маневруванні. У водіїв, які розмовляють по телефону під час руху спостерігається хаотичний тип керування, вони ігнорують дорожні пріоритети, неуважні до пішоходів і розмітки на дорозі. Використання мобільного телефону збільшує ризик аварії в чотири-шість разів. 

Поліція попереджує, що використовувати мобільний телефон можна лише у невідкладних випадках: для екстрених викликів і для допомоги іншим в аварійних або екстремальних ситуаціях. Якщо ж вкрай необхідно відповісти на дзвінок, перебуваючи за кермом, то спочатку слід зупинитися в безпечному місці.

Про те, чи можна розмовляти по телефону за кермом, значиться в Постанові КМУ від 10 жовтня 2001 року № 1306 «Про правила дорожнього руху». У пунктів 2.9 говориться про те, що водієві транспортного засобу категорично заборонено використовувати засоби зв’язку, тримаючи їх у руці. Це не стосується лише тих, хто водить оперативні транспортні засоби і перебуває при виконанні важливого службового завдання.

Українським законодавством передбачена адміністративна відповідальність за розмову по телефону за кермом. Так, статтею 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачений штраф у розмірі 425 до 510 грн. Якщо ж доведений факт виникнення аварійної ситуації через розмови водія під час кермування транспортним засобом, то розмір штрафу складає від 680 до 850 грн.. Також, водія можуть взагалі позбавити водійських прав на термін від шести місяців до року.

З метою уникнення порушення правил дорожнього руху, фахівці радять користуватися гарнітурою «hands free» (в перекладі – «вільні руки»).

Нагадаємо, що Регіональний центр з надання БВПД у Вінницькій області працює за адресою: м. Вінниця, вул. Пирогова, 82.

Адреси центрів надання безоплатної правової допомоги, можна переглянути тут.

Єдиний всеукраїнський телефонний номер 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).


banner facebook 330x106

   

Безоплатна правова допомога

   

logo cs

   
   
   

vacantion

   

career

   

digest banner

   
   

1pracia

   

DNA 219x116

   

infografika

   

ato

   
   
   

advocats

   
© 2014 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | admin@ legalaid.gov.ua