mpk22
 
   
banner buro
 
   
banner tomorrow layers
 
   
YMP fullsize distr
 
   
   
logo openeurope
 
   
peremishcheni
 
   
karta potreb
 
   

Корисні посилання  

president-ukr
vru-ukr
Міністерство юстиції України
logo minjust vin
   

pro bono

   

leg netw ban

   

online hause just

   

Архів новин  

Грудень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
   

На сайті 16 гостей та відсутні користувачі

   

Людину виправдали завдяки безоплатному адвокату

Деталі

Dudin Vin

Щодня адвокати системи безоплатної правової допомоги працюють з різноплановими справами. І щоразу стикаються з незаконними обвинуваченнями у бік своїх клієнтів. Так і цього разу адвокат системи безоплатної правової допомоги Леонід Дудін захищав чоловіка, якого звинуватили у незаконній вирубці дерев. У ситуації, в яку потрапив мешканець Вінницької області, може опинитися кожен українець, тому не залишайтеся осторонь і вчасно звертайтеся за правовою допомогою!

Пана Олексія (ім’я змінене) звинуватили у тому, що він без відповідного дозволу – не маючи лісорубного квитка – зрізав бензопилою на території лісогосподарства вісім дерев акації для особистих потреб. Проти чоловіка відкрили кримінальну справу відповідно до статті 246 Кримінального Кодексу України  «Незаконна порубка лісу». За такий злочин може загрожувати штраф у розмірі до 40 тисяч гривень чи позбавлення волі від 6 місяців до 3 років з конфіскацією незаконно добутого.

Працівники правоохоронних органів хотіли довести, що чоловік заподіяв лісогосподарству шкоду у розмірі маже 25 тисяч гривень. Проте пан Олексій та призначений йому адвокат системи безоплатної правової допомоги Леонід Дудін чудово знали, що такого злочину підзахисний не вчиняв і це потрібно було довести у суді.Dudin Vin2

Під час судового розгляду справи клієнт системи безоплатної правової допомоги заявив, що він не винен і розповів, що в той день прийшов на пасовище, яке межує з його городом, щоб вирізати зарослі. Коли чоловік хотів братися за справу, до нього подзвонили з дому, і він, навіть не встигнувши розпочати зрізати кущі, зібрався йти назад. Проте в цей момент до пана Олексія підійшов лісник зі своїм зятем-працівником міліції й попросили його пройти з ними до лісопосадки, де були порізані дрова. Невдовзі приїхав наряд поліції, і правоохоронці сказали чоловіку взяти пилку та сфотографуватися біля дров. Після цього пилку забрали, нічого не пояснивши. Коли пан Олексій запідозрив щось незаконне, то попросив покликати свідків – когось з села, проте працівники поліції сказали, що жодних свідків не треба. Уже після того, як чоловік пішов додому, правоохоронці привезли понятих і, показуючи порубані дерева, бензопилу й фотографії з паном Олексієм, сказали людям, що соловік уже зізнався, що рубав дерева.

Наступного ж дня службовці викликали чоловіка до відділку і, погрожуючи позовом у 25 тисяч гривень, наказували зізнатися у порубці дерев. Призначений адвокат Леонід Дудін мав дослідити справу та довести невинуватість свого клієнта.

Так, пан Дудін, ознайомившись з доказовою базою правоохоронців помітив, що всі докази проти його клієнта добуті незаконним шляхом або неналежним чином оформлені. До прикладу, найважливіший доказ по справі – дрова з порубаних дерев не відповідали вказаним в обвинувальному акті: в акті значилися дерева породи акації, а серед дров, узятих як доказ були породи різних дерев. Вилучені пила та дрова не були опечатані, а в протоколі навіть не було зазначено, що їх вилучили. З протоколу також зрозуміло, що під час огляду місця злочину з понятими не було пана Олексія, а відтак фотографії, які зробили поліцейські на місці події не можна вважати доказом по справі.

Захисник Леонід Дудін дуже швидко довів суду, що такі докази по справі, як протокол огляду місця злочину та протокол речових доказів – неприпустимі, а всі докази були отримані з порушенням вимог.

Після двохрічного розгляду, у вересні 2018 року, пана Олексія визнали невинуватим та виправдали у зв’язку з тим, що його вина не була доведена стороною обвинувачення.

Регіональний центр з надання БВПД у Вінницькій області за адресою: м. Вінниця, вул. Пирогова, 82. Адреси розташування центрів надання безоплатної вторинної правової допомоги по Україні, можна переглянути за посиланням www.vinnytsya.legalaid.gov.ua 

Єдиний всеукраїнський телефонний номер 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).

Рішення суду: www.reyestr.court.gov.ua/Review/76545911  


banner facebook 330x106

   

fla2018

   

logo cs

   

konkurs adv baner

   
   
   

vacantion

   

career

   

digest banner

   
   

1pracia

   

DNA 219x116

   

infografika

   

ato

   
   
   

advocats

   
© 2014 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | admin@ legalaid.gov.ua