mpk22
 
   
banner buro
 
   
banner tomorrow layers
 
   
YMP fullsize distr
 
   
   
logo openeurope
 
   
peremishcheni
 
   
karta potreb
 
   

Корисні посилання  

president-ukr
vru-ukr
Міністерство юстиції України
logo minjust vin
   

pravovyi prostir

   

online hause just

   

На сайті 13 гостей та відсутні користувачі

   

Майже 40 тисяч гривень – розмір стягнутої моральної та матеріальної шкоди за викрадення корови

Деталі

Vinnytsya Voroncova

Пані Олена живе у селі з малолітніми дітьми, а її чоловік перебуває на заробітках за кордоном. Корова для них була чи не єдиним джерелом нормального існування. Однак, вночі хтось потруїв її собак та викрав корову. Адвокат, що надає безоплатну правову допомогу допомогла родині стягнути 40 тисяч гривень з крадіїв.

Коли злочинців знайшли, пані Олена знала, що має право на відшкодування завданої шкоди. Тому звернулася за правової допомогою до Вінницького місцевого центру з надання БВПД, де їй було призначено безкоштовного адвоката – Ольгу Воронцову.

Адвокат вияснила всі обставини справи та склала позовну заяву про стягнення матеріальної та моральної шкоди, яка була заподіяна вчиненим злочином.

Під час розслідування крадіжки слідчим було призначено судово-товарознавчу експертизу, яка встановила, що вартість живої ваги великої рогатої худоби (3-річної корови з вагою 400 кг.) становить 8600 грн.

Адвокат Ольга Воронцова не погодилась з таким висновком експертизи та додала до позовної заяви звіт про оцінку майна (корови породи «Українська чорно-ряба молочна»), згідно якого найбільш ймовірна ринкова вартість майна корови даної породи становить 15413 грн.

У судовому засіданні експерт пояснила, що нею визначалась вартість м'яса, а не корови як об'єкта господарювання. Крім того, вона пояснила, що вартість корови значно вища, ніж вартість живої ваги. В зв'язку з вищезазначеним виникла необхідність у призначенні іншої товарознавчої експертизи. Відповідно до нового висновку експертизи вартість корови становить 12981 грн.

Крім цього, після крадіжки пані Олена та діти пережили стрес. Так, як на господарстві вона одна з малолітніми дітьми, вказана подія викликала в неї особисто сильні душевні страждання та порушення сну. А в дітей виникла постійна тривога, що злочинці можуть знову проникнути до їхнього домоволодіння. А тому, пані Олені було заподіяно разом з матеріальною ще й моральної шкоду, яку вона оцінює в розмірі 25000 грн. Адвокат у суді довела, що такий моральний стан сім’ї є наслідком вчиненого щодо них злочину.

Таким чином, у результаті ґрунтовної підготовки та якісної роботи адвоката, суд повністю задовольнив цивільний позов пані Олени та постановив   стягнути з обвинувачених 12981 грн. в рахунок відшкодування матеріальної шкоди та 25000 в рахунок відшкодування моральної шкоди.

Довідково.

Обґрунтування правової позиці:

 1. Кримінальний процесуальний кодекс України.
 2. Цивільний кодекс України.
 3. Постанова Пленуму Верховного Суду України №6 від 27.03.1992 року “Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди”.

У Вінниці звільнили довічника – вперше в Україні

Деталі

Kazeko k

Довічно засуджений, який уже 17 років відбував покарання, звернувся до Регіонального центру з проханням отримати правову допомогу. У результаті захворювання зору засуджений втратив зір і потребував стороннього нагляду та догляду, які у в’язниці йому забезпечити було неможливо. Чоловіку призначили адвоката за рахунок держави Оксану Казеко.

Справа виявилася дуже непростою і пройшла всі судові інстанції: від Вінницького міського суду до Верховного Суду. Основною проблемою і водночас причиною, через яку «довічника» могли звільнити була його абсолютна сліпота. Не зважаючи на те, що чоловік уже більше десяти років не бачить на обидва ока, він продовжує відбувати покарання на рівні із в’язнями без фізичних вад. Експертна медична комісія визнала сліпоту чоловіка, проте зазначила: «вказане захворювання не становить загрози для життя і здоров’я засудженого і не перешкоджає подальшому відбуванню покарання».

Захисник Оксана Казеко вирішила взятися за справу негайно і діяти дуже активно. Найперше пані Оксані вдалося добитися нової експертизи для засудженого. Так, згідно з медичним висновком 2017 року, у чоловіка діагностували «хвороби нервової системи та органів чуття: повна сліпота обох очей в зв’язку з патологічними змінами очей». На цьому адвокат не зупинилаися – Оксана Казеко знайшла у справі засудженого докази того, що незворотна хвороба очей розвинулася у підзахисного після катувань працівниками міліції під час його затримання 17 років тому, а у 2004 медична комісія вже встановила у чоловіка сліпоту. Таким чином, захисник довела, що характер і клінічні прояви захворювань у засудженого обмежують здатність його до самозбереження та свідчать про постійну потребу сторонньої допомоги та догляду, які неможливо забезпечити у закладі позбавлення волі.

Сторона обвинувачення хотіла через Касаційний суд добитися того, щоб сліпий довічник і надалі залишився за  ґратами, проте і у Верховному Суді пані Казеко відстояла основоположні людські права: чоловіка випустили з в’язниці через важку хворобу, що перешкоджає подальшому відбуванню покарання.

Звичайно, кожна людина, яка вчинила тяжкий злочин, повинна відповісти за свої діяння і відбути призначене покарання, проте завжди варто пам’ятати, що кожен громадянин, навіть злочинець, має право на життя та повагу, і якщо ці права порушуються, він має право на якісний правовий захист.

Довідково:

 1. Кримінальний кодекс України.
 2. Кримінальний процесуальний Кодекс України.
 3. Наказ Міністерства Юстиції і Міністерства охорони здоров’я України від 15.08.2014 року №1348/5/572 «Перелік захворювань, які є підставою для подання до суду матеріалів про звільнення засуджених від подальшого відбування покарання».
 4. Рішення Європейського Суду з прав людини від 15 травня 2012 року у справі «Каверзін проти України» (Заява № 23893/03).
 5. Постанова Пленуму ВСУ №8 від 28.09.1973 року «Про практику застосування судами законодавства про звільнення від відбування покарання засуджених, які хворіли на тяжку хворобу».
 6. Рішення Європейського Суду з прав людини від 04.02.2003 року «Лорс проти Нідерландів» (Заява 52750/99).

Завдяки діям працівника центру сім'я не втратила квартиру

Деталі

Vinnytsia Levytskyi

«Банк відбере будинок!» – цю фразу чують часто і не менше людей стикаються з такою ситуацією. Непоодинокими є випадки укладення кредитного договору під заставу нерухомого майна та в подальшому стягнення його банком через суд в рахунок погашення заборгованості. В подібній ситуації опинилася мешканка м. Вінниці, однак завдяки компетентним діям працівника Вінницького місцевого центру Олександра Левицького нерухомість залишилася при власниці.

Пані Ольга (ім'я змінене з етичних міркувань) уклала у 2005 році з ПАТ КБ “Приватбанк” іпотечний кредит на суму 50 тисяч доларів, з яких більше половини вже виплатила. У 2013 році за позовом банку суд прийняв рішення квартиру стягнути та виселити сім'ю пані Ольги без надання іншого житла. Однак ухвалою того ж суду було відстрочено виконання зазначеного рішення до закінчення дії Закону України “Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого в забезпечення кредитів в іноземній валюті”.

Тому сім'я спокійно проживала в даній квартирі, поки у 2016 році не прийшло повідомлення від банку про рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, прийнятого приватним нотаріусом Чернігівського міського нотаріального округу. На підставі такого рішення власником квартири стало ПАТ КБ “Приватбанк”.

Пані Ольга не розгубилася та звернулася до Вінницького місцевого центру з надання БВПД за правовою допомогою. Їй був призначений представник центру Олександр Левицький. Працівник центру склав та подав до Вінницького міського суду позов про визнання протиправним та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень. Однак рішенням суду в задоволенні позову було відмовлено.

Вважаючи, що рішення суду є незаконним та необґрунтованим, Олександр Левицький оскаржив його в апеляційному суді. В своїх доводах він посилався на те, що приймаючи рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, приватний нотаріус не звернув увагу на те, що ПАТ КБ “Приватбанк” не подано документів у повному обсязі. Крім того, матеріали реєстраційної справи не містять будь-яких даних про існуючу заборгованість пані Ольги та повідомлення про усунення порушень. Також, приватний нотаріус Чернігівського міського нотаріального округу провів державну реєстрацію права власності поза межами області, в межах якій розташована квартира.

Таким чином, у результаті ґрунтовної підготовки та якісної роботи фахівця центру, Апеляційний суд Вінницької області прийняв рішення про визнання протиправним та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень. Квартира повернулася законному власнику – пані Ользі.

Довідково.

Обґрунтування правової позиці:

 1. Закон України “Про іпотеку”.
 2. Закон України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”.
 3. Постанова Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року №1127 “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”.

Сорок тисяч гривень компенсації за незаконне звільнення

Деталі

Vinnytsya Kuzminskyi

Пана Володимира (ім’я змінене) звільнили з роботи у той час, як він боровся за безпеку України в зоні антитерористичної операції поблизу Донецька. Атовець, добре знаючи, що захищає на Сході справедливість, вирішив відстоювати її і на рідній Козятинщині.

До того, як піти служити за контрактом до Збройних сил України, пан Володимир працював на родовищі в селищі Глухівці, яке славиться видобутком каоліну. Коли у 2017 році виникла нагальна потреба у чоловіках, готових захищати незалежність України,  пан Володимир, не зволікаючи, поїхав у зону АТО. Проте під час його перебування у Донецькій області, керівництво компанії звільнило атовця з роботи.

Бажаючи захистити своє законне право, чоловік звернувся до системи безоплатної правової допомоги. Пану Володимиру, як учаснику антитерористичної операції, призначили адвоката за рахунок держави. Захисник Юрій Кузьмінський ґрунтовно підготувався до судового процесу й довів, що роботодавцем було порушено гарантовані державою права чоловіка.

Так, згідно із законом, за працівниками, призваними на строкову військову службу, мобілізованим або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, на строк до закінчення служби, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування.

У результаті якісної роботи адвоката, Козятинський міськрайонний суд Вінницької області прийняв рішення скасувати наказ про звільнення пана Володимира, поновити його на роботі та стягнути з роботодавця середній заробіток за час вимушеного прогулу у розмірі 44 295 гривень та 1000 гривень моральної шкоди.

Регіональний центр з надання БВПД у Вінницькій області радить: не зважаючи ні на що, захищайте свої законні права і боріться за справедливість.

Довідково:

 1. Стаття 119 Кодексу законів про працю України.
 2. Закон України «Про безоплатну правову допомогу».

Клієнта визнали невинуватим та виправдали – результат роботи державного адвоката

Деталі

Vinnytsya Kokot

У 2015 році мешканця Оратівського району звинуватили у тому, що він продавав односельчанам наркотики – канабіс. Працівники правоохоронних органів навіть провели оперативну закупівлю для того, щоб притягнути чоловіка до кримінальної відповідальності. Проте під час судового розгляду адвокат виявив несподівані обставини справи.

Володимиру (ім’я змінене з етичних міркувань) висунули звинувачення у тому, що він серпневого вечора 2015 року під час організованої правоохоронцями закупівлі, продав покупцю канабіс за 200 гривень. Через кілька днів збув таку саму речовину за 400 грн іншому покупцю. За повторний продаж особливо небезпечних наркотичних речовин загрожує покарання – від 5 до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Пан Володимир скористався своїм правом на безоплатну правову допомогу і написав заяву, щоб йому призначили безкоштовного адвоката. Регіональний центр з надання БВПД призначив йому захисника Олександра Кокота. У ході роботи адвокат дізнався, що під час затримання пану Володимиру відмовили у зустрічі з адвокатом, чим порушили його право на захисника. Крім того, підсудного допитували також без участі адвоката, чого не мали права робити правоохоронці.

Під час судових баталій обидві сторони викликали свідків, і під час допиту виявилося, що їхні свідчення не сходяться. Адвокату також вдалося встановити, що під час організації оперативної закупівлі правоохоронці не дотрималися порядку: не зафіксували отримання грошей, які згодом були помічені; а також не було відомо, звідки оперативники взяли наркотичну речовину для операції. Зі свідчень підсудного адвокат дізнався, що з оперуповноваженим, який організував «підставний» продаж наркотиків, у пана Володимира були дуже неприязні стосунку. Підсудний раніше навіть скаржився на правоохоронця у прокуратуру, тому припускає, що розлючений працівник органів «тримав на нього зуб» і хотів помститися, посадивши за грати.

Суд проаналізував надані докази та показання свідків і дійшов до висновку, що обвинувачення, висунуті чоловіку, побудовані виключно на організованих правоохоронцями закупівлях. Раніше пан Володимир не притягувався до відповідальності за подібний злочин і не підозрювався правоохоронними органами у таких. Жодних даних про те, що підсудний міг би займатися збутом наркотиків також ніколи ніде зафіксовано не було, крім того, експертиза довела, що сам підсудний наркотики не вживає.

Адвокат Олександр Кокот довів у суді, що відсутні об’єктивні підстави для обвинувачення його клієнта. А під час досудового розслідування було порушено основоположні свободи людини, оскільки оперативні закупівлі здійснювалися без явних на те причин. Захисник також довів, що докази, зібрані поліцейськими у ході розслідування є неприпустимими, а організація підставних закупівель відбувалася з порушеннями.

Як результат кропіткої роботи Олександра Кокота – виправдовувальний вирок для підзахисного. Рішенням Оратівського районного суду Вінницької області від 11 квітня 2018 року чоловіка визнали невинуватим та виправдали.

   

fla2018

   

logo cs

   
   
   

vacantion

   

career

   

digest banner

   
   

1pracia

   

DNA 219x116

   

infografika

   

ato

   
   
   

advocats

   
© 2014 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | admin@ legalaid.gov.ua